English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 معاون وزیر صنایع: تولید لوازم خانگی سالانه حدود 12 تریلیون ریال است
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۶ بهمن ۱۳۸۴
معاون امور تولید وزارت صنایع و معادن گفت: سالانه حدود 12 تریلیون ریال لوازم خانگی توسط 400 واحد تولیدی در سراسر کشور تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، "محمدجعفر دانش مارنانی" روز چهارشنبه در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی، افزود: لوازم خانگی یکی از رشته‌های صنعتی است که در اقتصاد ملی نقش بسزایی دارد زیرا سبب ایجاد اشتغال برای حدود 24 هزار نفر به صورت مستقیم و 12 هزار نفر به شکل غیرمستقیم در سطح کشور می‌شود.

وی سپس ادامه داد: کشور در بخش لوازم خانگی سابقه‌ای 55 ساله دارد و خوشبختانه سیاستها در این سالها حرکت به سمت تولید محصولات جدید بوده و وزارت صنایع و معادن نیز تشویق و حمایت از تولیدکنندگان محصولات جدید و با کیفیت در این بخش است.

دانش مارنانی، همچنین "صرفه‌جویی انرژی" و "صادرات" را از دیگر اولویت های وزارت صنایع در حمایت از بخش خصوصی به منظور تولید لوازم خانگی دانست و گفت: سیاست وزارتخانه در چشم‌انداز 20 ساله حضور در بازار مشترک اسلامی است یعنی همکاری خود را با کشورهای دوست و مسلمان در بخش فروش و تولید بیشتر کند.

معاون وزیر صنایع و معادن همچنین در خصوص تاثیر واردات بر واحدهای تولیدکننده، اظهار داشت: واردات در حوزه تولید تاثیری ندارد اما در ایجاد رقابت نقش داشته است.

دانش افزود: وزارت صنایع تعرفه‌ها را برای ایجاد رقابت متعادل کرده است و فرصت داده تا رقابت در عرصه تولید بیش از گذشته شود، اما باید به صورت هوشمندانه از تولید داخلی به منظور صادرات حمایت کرد.

وی سپس روند برگزاری نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه هرساله با رشد 20 درصدی مواجه بوده است.

دانش مارنانی افزود: اکنون در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی حدود 230 واحد صنعتی داخلی و 38 واحد خارجی حضور دارند.

معاون وزیر صنایع با اشاره به افزایش ظرفیت صادراتی واحدهای تولیدکننده ادامه داد: اکثر شرکتها محصولات جدید تولید کردند و ظرفیتهای صادراتی خود را در راستای سیاستهای وزارت صنایع و معادن افزایش دادند.

وی سپس تصریح کرد: واحدهای صنعتی جهت تولید برای حضور در بازارهای جهانی شروع خوبی داشتند اما باید با سایر کشورها بویژه کشورهای اسلامی جهت سرمایه‌گذاری مشترک در بخش لوازم خانگی به تعامل بپردازیم.

دانش مارنانی حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بخش لوازم خانگی را چشمگیر ندانست و گفت: وزارت صنایع از حضور سرمایه‌گذاران خارجی حمایت می‌کند اما این حضور باید در جهت تولید برای صادرات باشد.

وی سپس در خصوص مسایل و مشکلات فراروی خدمات پس از فروش، گفت: معتقدیم که همیشه حق با مشتری است و وزارتخانه و سازمانهای صنایع و معادن در استانها نیز در این بخش تلاشهای بسیاری را دارند، انجام می‌دهند و به زودی بخشی برای تدوین استانداردهای لازم در عرصه خدمات پس از فروش در وزارت صنایع و معادن راه‌اندازی خواهد شد.

معاون وزیر صنایع و معادن همچنین در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: این قانون خوبی است و می‌تواند خیلی مفید باشد اما صنعتگران معتقدند که مالیات باید از مصرف‌کنندگان در فروشگاهها گرفته شود.

وی افزود: اگر به سمتی برویم که مالیات بر ارزش افزوده در فروشگاهها از مصرف‌کننده اخذ شود، نتیجه مطلوب تری به دنبال دارد.

دانش مارنانی در پاسخ به این پرسش که وزارت صنایع در مسیر رشد صنعت مانع ایجاد می‌کند، گفت: وزارت صنایع تحت هیچ شرایطی مانعی برای صنعت ایجاد نخواهد کرد ضمن اینکه در دولت جدید بویژه وزارت صنایع، محوریت را بخش خصوصی می‌دانیم.

وی افزود: وزارت صنایع و معادن در طراحی اقتصادی خود در جهتی حرکت می‌کند که حرکت صنعت ما روانتر و در این بخش وضعیت بهتری داشته باشیم.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی از امروز به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه 232 شرکت داخلی و 36 شرکت خارجی از کشورهای چین، ایتالیا، انگلستان، سوئد، ترکیه، آلمان، امارات متحده عربی و فرانسه انواع محصولات لوازم خانگی را به معرض نمایش عموم گذاشتند.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
اخبار فناوري اطلاعات
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج