English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه تخصصی صادراتی بزرگ فرش دستباف ایران برگزار می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۳۰ خرداد ۱۳۸۵
پانزدهمین نمایشگاه تخصصی صادراتی بزرگ فرش دستباف ایران از اول تا هفتم شهریور ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: این نمایشگاه در فضایی به وسعت 40 هزار مترمربع و در 13 سالن سرپوشیده و فضای باز در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برپا می‌شود.

"سیدجلال‌الدین بصام" از نمایشگاه فرش به عنوان یک پدیده مهم در صنعت فرش دستباف کشورمان نام برد و گفت: این نمایشگاه زمینه ارتباط مناسب بین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش را در داخل کشور با تجار در خارج برقرار می‌کند.

به گزارش ایرنا، وی پیش‌بینی کرد: پانزدهمین نمایشگاه تخصصی صادراتی بزرگ فرش با بیش از 300 غرفه برگزار شود و از عموم علاقه‌مندان خواست تا سی‌ام تیرماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی سپس از اجرای زنده برنامه‌های فرهنگی پس از زمان برگزاری نمایشگاه، پخت غذای سنتی و اجرای سرودهای محلی در محل نمایشگاه خبر داد.

بصام، ایجاد ارتباط مناسب بین تولیدکنندگان، خریداران و مصرف‌کنندگان ، آگاهی یافتن از دیدگاهها و سلایق مصرف‌کنندگان و فراهم نمودن فضای علم و تحقیق در عرصه فرش دستباف را از مهمترین اهداف برگزاری نمایشگاه عنوان کرد.

وی گفت: برپایی کارگاه آموزشی ویژه دانشجویان، دعوت از مشاغل مرتبط با فرش شامل طراحان، رفوگران، رنگرزها، تولیدکنندگان مواد اولیه، تجار پشم و ناشران کتاب و صنایع دستی زیرانداز مرتبط با فرش از برنامه‌های نمایشگاه است.

وی افزود: در نمایشگاه امسال سالنها یا غرفه‌های خاص با طراحی جدید برای مشاغل مرتبط با فرش ایجاد می‌شود.

بصام سپس از دعوت شرکت سهامی فرش ایران از تجار ایرانی و غیرایرانی برای بازدید از نمایشگاه خبر داد و گفت: قرار است تعدادی از واردکنندگان عمده فرش دستباف ایران از کشورهای آلمان، آمریکا و امارات متحده عربی از نمایشگاه دیدن کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران، 400 گردشگر خارجی نیز برای بازدید از نمایشگاه و نقاط دیدنی ایران دعوت شده‌اند.

وی تاکید کرد: نمایشگاه فرش امسال تمام فرشها و قالی‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد و علاوه بر اینها جاجیم، ورنی و انواع زیراندازهای غیرپرزدار به تماشای عموم مردم گذاشته می‌شود.

بصام همچنین در خصوص تبلیغات فرش دستباف ایرانی در خارج، گفت: سفارش آگهی نمایشگاه در مجلات گره از ایتالیا و هالی از انگلستان داده شده که طی ماههای تیر و مرداد ماه منتشر می‌شود.

وی افزود: تبلیغ فرش دستباف نیز به زودی از طریق برخی شبکه‌های آمریکایی ، اروپایی و کشورهای عربی انجام می‌شود که هنوز شبکه‌های مورد نظر انتخاب نشده‌اند.

بصام با بیان اینکه نرخ غرفه‌های نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته رشد یافته، گفت: میانگین نرخ اجاره غرفه‌های امسال متری 330 تا370 هزار ریال است.

نرخ سال گذشته اجاره غرفه‌های نمایشگاه فرش 300 هزار ریال بود.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران سپس احتمال داد: سه روز نخست نمایشگاه برای متخصصان صنعت فرش و چهار روز بعد جهت عموم بازدیدکنندگان در نظر گرفته شود.

وی حضور تعدادی از قالیبافان با دارقالی برای اجرای زنده بافت عشایری، حضور شرکتهای نرم افزاری طراح قالی، معرفی نرم‌افزارهای فروش فرش، برپایی کارگاههای آموزشی و ارایه روشهای انتخاب فرش مناسب و نگهداری آن برای خریداران را از دیگر بخشهای نمایشگاه عنوان کرد.

پانزدهمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف ایران با مشارکت شرکت سهامی فرش ایران، مرکز ملی فرش، شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی تهران ، اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف، اتحادیه تعاونیهای فرش دستباف روستایی و اتحادیه تعاونیهای تولیدی فرش دستباف برگزار می‌شود.

بصام همچنین بااشاره به‌اجرای بافت بزرگترین فرش دستباف جهان در شهرستان نیشابور از برنامه‌ریزی این سازمان برای اعزام علاقه‌مندان به بازدید و دیدار از مراحل بافت آن خبر داد.

وی افزود: در مرحله نخست تعدادی از خبرنگاران به محل بافت فرش اعزام خواهند شد و در مراحل بعدی نیز تورهای بازدید عمومی برای مردم برگزار می‌شود.

بصام درعین حال گفت: قرار است تورهایی برای بازدید گردشگران خارجی از مراحل بافت این فرش طراحی شود.

بافت بزرگترین فرش دستباف جهان (پنج هزار و 700 متری) به سفارش دولت امارات متحده عربی برای مسجد "شیخ زاید آل نهیان" از جمله سفارشات متعدد سایر کشورها به ایران است.

انتظار می‌رود پس از بافت این فرش که 2 سال به طول می‌انجامد، بافت 26 هزار مترمربع فرش شبستانهای این مسجد نیز به ایران سفارش داده شود.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
اخبار فناوري اطلاعات
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج