English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه آثار نقاشی معیری زاده گشایش یافت
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۵ دی ۱۳۸۶
نمایشگاه نقاشی‌های سعید معیری زاده، با عنوان «بازخوانی آثار شکسپیر و مولوی به روایت نئوفولکلور» عصر امروز با سخنان محمود فرشچیان و الهی قمشه ای در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، سعید معیری زاده در مراسم گشایش این نمایشگاه، جمله‌ای از شکسپیر را جرقه‌ای برای برپایی این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: جمله شکسپیر با مضمون «کسی که علف هرز می کارد، گندم درو نمی کند» جرقه‌ای برای برپایی این نمایشگاه بود.
وی «نئوفولکلور» را بازخوانی هنرهای عامیانه عنوان کرد و گفت:آثار موجود در این نمایشگاه تلفیقی از هنرهای تجسمی، واقعیت و زندگی است.
این مراسم قرار بود با سخنرانی محمود فرشچیان هنرمند نگارگر آغاز شود که بنا به دلایلی وی در این مراسم حضور نداشت و پیام او توسط «جمشید مشایخی» بازیگر سینما خوانده شد.
فرشچیان در پیام خود از مولوی به عنوان اندیشمند، متفکر و شاعر پارسی گوی که جهان را حیران عظمت تراوش های اندیشه و افکارش کرده است یاد کرد و شکسپیر را نابغه بزرگی خواند که هر چه روزگار بگذرد، جهان به عظمت،قدر و مرتبت او آگاه‌تر می‌شود.
وی مولوی، شکسپیر و بزرگان دیگر را برگزیدگان و نظرکرده های الهی دانست که نور عشق و معرفت خدایی دل و جانشان را روشنی بخشیده و می‌توانند جوامع بشری را از تیره‌گی‌های غفلت و خوداندیشی،ظلم و بیداد به انوار صلح و صفا، مهر و دوستی و عشق به انسانها رهنمون شوند.
فرشچیان در پایان هم آورده است که :ای کاش آنان که داعیه دنیا مداری دارند و از آه و اشک مردمان محروم و مظلوم جهان بی خبرند، گهگاه بیندیشند که با توجه به اندیشه و افکار این بزرگان می‌توانند جهان را به سمت صلح، نور و آرامش هدایت کنند.
در ادامه این مراسم حسین الهی قمشه‌ای درباره موضوع عشق در آثار مولوی و شکسپیر و مشابهت آثار آنها سخنرانی کرد.
قمشه‌ای گفت: برخی ممکن است تصور کنند میان شکسپیر هوشیار و عاقل و مولوی عارف و شاعر و شوریده مشابهتی وجود ندارد ولی این دو بسیار به هم نزدیک هستند مشابهت هایشان جوهری است و تفاوت هایشان عارضی.
وی در بیان مشابهت های آثار مولوی و شکسپیر گفت: متن نمایشنامه های شکسپیر عرفانی است و حرکتی از قعر جهنم به سوی بهشت دارد . در یک اثر خود «مکبث» مخاطب را به تراژدی عالم می آورد و دیو حسد، تکبر،کینه و... را روی صحنه به او نشان می دهد و در نمایشنامه دیگری طعم بهشت را به او می چشاند.
در ادامه این مراسم نمایشگاه آثار نقاشی سعید معیری زاده گشایش یافت.در این نمایشگاه 22 تابلو برگرفته از اندیشه های مولانا،22 تابلو برگرفته از ا ندیشه های شکسپیر و 15 تابلو نقاشی ایرانی به نمایش گذاشته شده است.
نقاشی های معیری زاده بر پایه نمایشنامه «تلاش بیهوده عشق» اثر «ویلیام شکسپیر» و برخی از اشعار مولوی تحت عنوان «قمار عشق» خلق شده است که با نگاه سمبولیک نقاش، دیدگاههای مولوی و شکسپیر پیوند می خورد تا عقیده‌ای یکسان ارائه شود.
معیری زاده با عرضه 22کلاژ نقاشی از آثار شکسپیر، 22نقاشی چرم روی بوم از آثار مولانا و 15اثر با موضوع روند شکل گیری سبک نئوفولکلور برآنست تا علاوه بر انتقال یکسان بودن اندیشه های دو ادیب و شاعر برجسته شرق و غرب، جلوه ای نوین از نقاشی ایرانی را در معرض دید قرار دهد.
این نمایشگاه تا 13 دی 86 دایر است و علاقه‌مندان می توانند همه روزه از ساعت 10 تا 19 روزهای تعطیل و 14 تا 19 در روزهای دیگر هفته از این آثار دیدن کنند.
منبع : خبرگزاری فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب