English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نگاهی به حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی ترکمنستان
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۴ شهریور ۱۳۸۹
شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت و ساز ترکمنستان با حضور پررنگ خود، خواستار افزایش حمایت‌های مالی و گمرکی دولت، برای تقویت حضور خود در بازارهای خارجی شدند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق آباد، این نمایشگاه بین‌المللی با حضور 130 شرکت از بیش از 15 کشور جهان از جمله ایران، آمریکا، افغانستان، ترکیه، روسیه، اوکراین، آلمان، انگلیس و کره جنوبی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ترکمنستان در عشق آباد پایتخت این کشور برگزار شده است.
بازدید مقامات عالی رتبه دولت ترکمنستان از جمله کلیه وزرا، رئیس و نمایندگان مجلس، مسئولان سازمان و نهادهای دولتی، سردبیران روزنامه و نشریات از این نمایشگاه و بازدید آنان از غرفه‌های شرکت‌های ایرانی و اظهار علاقه به محصولات و خدمات فنی و مهندسی این شرکت ها و الزام هیئت های کارشناسی ترکمنستان به گسترش همکاری ها با شرکت های ایرانی توسط مقامات این کشور از نشانه های حضور موفق شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه بوده است.
شرکت های "گردون تجارت پایا "، گروه صنعتی "ماموت "، "خیام الکتریک "، "ام ام پی ای "، "بتن سبک آرتا " و گروه صنعتی چوبی "باراناک " برخی از شرکت های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بودند.
مدیر عامل شرکت "گردون تجارت پایا " در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، بابت فراهم کردن شرایط حضور و معرفی شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه صمیمانه از وزارت صنایع ساختمان سازی و مصالح ساختمانی ترکمنستان و نیز از شخص رئیس جمهور ترکمنستان تشکر کرده و افزود: استقبال طرف ترکمنستان از حضور شرکت‌های کشورمان در این نمایشگاه بسیار بالا بوده است و تمامی انتظارات ما در این زمینه برآورده شده و بهترین شرایط برای برقراری روابط و همکاری‌های 2 جانبه و نیز معرفی محصولات و خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی در عشق‌آباد فراهم شده است.
"احمد سرحدی " با تشریح اهداف حضور شرکت خود در این نمایشگاه تصریح کرد: در حاشیه این نمایشگاه چند دور مذاکرات با کارشناسان و متخصصان برخی از وزارتخانه‌های ترکمنستان انجام شد و طرف ترکمنی عزم جدی خود را برای همکاری با شرکت‌های ایرانی نشان دادند و از ما خواستند که حضور بیشتری در چنین نمایشگاه‌هایی داشته باشیم تا آنان آشنایی و اطلاعات بیشتری درباره محصولات و توانمندی‌های صنعتی ایران کسب کنند.
این تاجر ایرانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از دولت جمهوری اسلامی ایران خواست که امکانات بیشتری برای تجار ایرانی و صنایع ایران قرار دهد تا بتوانند تکنولوژی و محصولات خود را کشورهای منطقه معرفی کنند.
وی با اشاره به وجود برخی مشکلات مالی، از مقامات و نهادهای ذی ربط دولت جمهوری اسلامی ایران خواست تا با ارائه تسهیلات مناسب بانکی به شرکت های ایرانی، از حضور این شرکت ها در کشور خارجی حمایت کنند.
سرحدی همچنین با تشریح گوشه‌ای از فعالیت‌های شرکت گردون تجارت پایا در ترکمنستان اعلام کرد: در حال حاضر مشغول مذاکره با ترکمنستان در زمینه طراحی، بازسازی و تجهیز واحد تولید کائولین هستیم و امیدواریم با تداوم این مذاکرات بتوانیم به تفاهم برسیم و وارد فاز عملی این پروژه مهم صنعتی در خاک ترکمنستان شویم.

یکی دیگر از شرکت های ایرانی حاضر در این نمایشگاه، گروه صنعتی "بهنام صنعت پایا " است که در زمینه احداث پارکینگ‌های مختلف بتونی فعالیت دارد.
نماینده انحصاری این گروه صنعتی در ترکمنستان نیز در حاشیه این نمایشگاه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد گفت: بهنام صنعت پایا با سابقه فعالیت 30 ساله، هم اکنون در داخل و خارج کشور فعالیت‌های قابل توجهی دارد.
"کیانی " تصریح کرد: حدود 10 سال است که به عنوان نماینده شرکت بهنام صنعت پایا و نیز نماینده برخی دیگر از شرکت‌های تولیدی و صنعتی ایرانی در ترکمنستان فعال است و محصولات و خدمات فنی و مهندسی این شرکت‌ها را در بازار این کشور همسایه عرضه می‌کند.
وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های عظیم در بازار ترکمنستان برای کالاها و محصولات ایرانی افزود: اگر برخی از مسائل و مشکلات گمرکی برای صدور کالاها و خدمات شرکت های ایرانی حل و فصل شوند، می توانیم با سهولت و پررنگتر در بازار وسیع آسیای مرکزی حضور داشته باشیم.
نماینده گروه صنعتی بهنام صنعت پایا تصریح کرد: بسیاری از شرکت های ایرانی به دلیل وجود همین مشکلات گمرکی از گردونه تجارت با ترکمنستان خارج شدند زیرا تسهیل فعالیت های گمرکی کمک قابل توجهی به گسترش فعالیت های تجاری شرکت های ایرانی در خارج از کشور خواهد کرد.
کیانی تاکید کرد: حق مسلم تجار و صاحبان صنایع و خدمات فنی و مهندسی و فناوری نوین ایران است که بتوانند در کشورهای آسیای مرکزی شامل ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان ،قرقیزستان حضور گسترده ای داشته باشند.
وی افزود: بویژه با توجه به مسافت کوتاه بین ایران و ترکمنستان و سایر کشورهای آسیای مرکزی، ما با سهولت بیشتری می توانیم در این کشور حضور داشته باشیم و با شرکت های کشورهای خارجی که از اقصی نقاط جهان به ترکمنستان می‌آیند و فعالیت های برخی از آنها نیز موفقیت آمیز بوده است، بخوبی رقابت کنیم، اما یکی از نیازها و لوازم اصلی ما تسهیل مراودات و حمایت های گمرکی از شرکت های ایرانی است.
این تاجر ایرانی ضمن قدردانی از دولت ترکمنستان به خاطر فراهم کردن شرایط فعالیت شرکت های ایرانی در این کشور و حضور در چنین نمایشگاهی تشکر کرد و از دولت جمهوری اسلامی ایران خواست که با پشتیبانی مالی و تسهیل خدمات گمرکی، زمینه های حضور پررنگتر شرکت‌های ایران را در خارج از کشور فراهم کند.

"عبدالرشید صدری " مدیر عامل شرکت "آوند کاوان " ایران نیز به عنوان یکی دیگر از شرکت های ایرانی حاضر در این نمایشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق آباد،گفت: شرکت ما تولیدی بازرگانی است که در زمینه تولید و تجارت شبکه‌های آب، فاضلاب، گاز و نیز تاسیسات ساختمانی فعالیت می کند و هم اکنون نیز به نمایندگی بیش از 10 شرکت ایرانی در این نمایشگاه شرکت کرده‌ایم.
وی افزود: کالاهایی که ما در این نمایشگاه ارائه دادیم از نظر کیفی بهترین کالاهای ایران است و اکثر آنها دارای استانداردهای بین‌المللی اروپا و آمریکا هستند و از سوی دیگر دارای توانمندی تولید انواع محتلف لوله‌های پلی‌اتیلن از 20 تا بیش از یک هزار میلی متر هستیم و بهترین خدمات پس از فروش را نیز ارائه می‌دهیم.
این تاجر ایرانی که سابقه فعالیت موفق چندین ساله در بازار ترکمنستان را دارد، گفت: امیدواریم که نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ترکمنستان گام دیگری در جهت تسهیل حضور گسترده تر شرکت های ایرانی در این جمهوری باشد، زیرا ایران به عنوان همسایه ترکمنستان که روابط حسنه‌ای با یکدیگر دارند، می‌توانند خدمات فنی و مهندسی را با کیفت‌های جهانی در اختیار شرکت‌های ترکمنی قرار دهند و گام‌های مثبت و بلندی در ساخت و ساز و نیز اجرای طرح‌های عمرانی و صنعتی در این جمهوری داشته باشیم.
صدری اضافه کرد: ایران با داشتن سابقه طولانی در تکنولوژی بویژه در بخش خدمات فنی مهندسی، توانمندی‌های بسیار زیادی در این زمینه بویژه در بخش‌های راه‌سازی، احداث سد و پروژه های ساختمان سازی، دارد و به همین دلیل از توانمندی‌های قابل توجهی برای افزایش حضور فعال در بازار ترکمنستان برخوردار است و می تواند در این زمینه با شرکت‌های ترکیه، چین و حتی برخی از کشورهای اروپایی که حضور گسترده‌ای در ترکمنستان دارند، رقابت کنند.
وی افزود: به همین دلیل نیز متخصصان و مهندسین ما باید دیدگاه بین‌المللی داشته باشند و مهمترین نکته ای که آنان باید در نظر بگیرند، افزایش کیفیت محصولات در حد استانداردهای جهانی است تا به راحتی از نظر کیفیت و قیمت بتوانند با محصولات خارجی بویژه اروپایی رقابت کنند.
مدیر عامل شرکت آواندکاوان با اشاره به تازه تاسیس بودن کشور ترکمنستان، گفت: در این کشور باید زیرساخت های عظیمی در تمام بخش‌ها احداث شود و در همین زمینه طرح‌های عظیمی در حال اجرا هستند و شرکت‌های ایرانی نیز می‌توانند سهم بسزایی در این زمینه داشته باشند.
وی با اشاره به استقبال مسئولان عالی رتبه ترکمنستان از حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه مذکور گفت: من طی سابقه طولانی فعالیت خود در ترکمنستان، این اولین باری است می‌بینم مسئولان و مقامات عالی رتبه یک کشوری با چنین علاقه‌ای از غرفه‌های نمایشگاه بازدید کرده و در باره تک تک محصولات سوال می‌کنند و همانجا نیز دستورات لازم را برای کارشناسان و متخصصان وزارتخانه‌های مربوطه برای مذاکره با شرکت‌های مورد نظر از جمله شرکت های ایرانی صادر می‌کنند.
صدری تصریح کرد: به همین خاطر ما سعی می‌کنیم در نمایشگاه‌های بعدی تخصصی‌تر و با کالاها و محصولات بیشتری در نمایشگاه‌های مختلف ترکمنستان حضور پیدا کنیم و با توجه به اینکه غرفه ما در نمایشگاه امسال حدود 40 متر است، سعی می‌کنیم این وسعت را به 3 تا 4 برابر افزایش دهیم.
نمایشگاه مذکور روز جمعه با حضور بسیاری از مقامات عالی رتبه دولت ترکمنستان، سفرای خارجی مقیم عشق‌آباد از جمله مقامات سفارت جمهوری اسلامی ایران در قصر نمایشگاهی عشق‌آباد افتتاح شد.
در این نمایشگاه بیش از 130 شرکت داخلی و خارجی از جمله شرکت‌های ایرانی شامل گروه صنعتی "ماموت "، "سازه سازان تخت جمشید "، گروه صنعتی "بهنام صنعت پایا "، شرکت "آوندکاوان " ایران و نیز ده‌ها نماینده محلی شرکت‌های ایرانی در عشق‌آباد که در بخش‌های مختلف صنعت ساخت و ساز فعالیت می‌کنند، محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند.
رئیس جمهور ترکمنستان در پیامی به نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، با اشاره به اینکه شهرسازی، اجرای طرح‌های عمرانی و ارتقا سطح زندگی شهروندان این کشور یکی از مهمترین اولویت‌های برنامه‌های دولت تعیین شده است، تصریح کرد: برگزاری چنین نمایشگاهی نقش مهمی در ایجاد و توسعه همکاری‌های بین‌المللی در زمینه صنعت ساخت و ساز ایفا می‌کند.
در مراسم اختتامیه این نمایشگاه که عصر روز گذشته برگزار شد، به همه شرکت کنندگان از جمله شرکت‌های ایرانی حاضر در آن لوح تقدیر و هدایایی اعطا شد.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب