English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 دومین نمایشگاه ایران‌شناسی پایان یافت
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۲ اسفند ۱۳۸۴
دومین نمایشگاه ایران‌شناسی، پس از 17 روز معرفی جلوه‌های از پویانمایی و عظمت تمدن و فرهنگ ایرانی امروز جمعه به کار خود در تهران پایان داد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بیش از 40 هزار نفر از این نمایشگاه که از در 26 بهمن در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون آغاز بکار کرد، بازدید کردند.

نمایشگاه ایران‌شناسی در چهاربخش اصلی"اساطیر"، "دوران باستان"، "دوران اسلامی"، "دوران معاصر"، با بهره‌گیری از جلوه‌های هنری تابلوها و ماکت کتاب شماری از اسطوره‌های جاودان‌و شخصیت‌های تاثیرگذار که‌در پی‌ریزی پایه‌های تمدن و فرهنگ ایرانی نقش داشته‌اند، را به کودکان نشان داد.

آرش کمانگیر،سیاووش، رستم،بزرگمهر حکیم، سلمان فارسی،کورش بزرگ، باربد، زکریای رازی، سعدی، حافظ، فردوسی، مولوی، خیام، میرعلی تبریزی، میر عماد قزوینی، علامه مجلسی، امیرکبیر، شهریار، نیما یوشیج، سهراب سپهری، پروین اعتصامی، بانوی مجتهد نصرت امین و علامه دهخدا از جمله چهره‌های اسطوره‌ای این نمایشگاه بودند.

دریک بخش مستقل، زندگی امام (ره) و مبارزات ایشان، شهدای انقلاب و جنگ نظیر شهید مطهری، چمران، باکری، همت، زین‌الدین ، عباس داوران، فلاحی و فکوری نیز برای کودکان به نمایش درآمد.

کمیک استریپ‌های داستان موش و گربه عبید زاکانی، معرفی انرژی هسته‌ای و جلوه‌هایی از حیات وحش و پراکندگی پرندگان در ایران در کنار کتاب‌هایی با موضوع نمایشگاه، اسباب بازی‌های سنتی و پوشش بانوان در دوره‌های مختلف از جمله موارد به نمایش درآمده در بخش جنبی نمایشگاه بودند.

قرار بود این نمایشگاه در هشتم اسفند پایان یابد که این مدت به دلیل استقبال دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها چهار روز تمدید شد.
منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب