English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 کنفرانس بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی در تهران برگزار می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۵ اردیبهشت ۱۳۸۵
معاون فرهنگی وارتباطات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی 23 تا 25 اردیبهشت ماه در مرکز همایش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، "سید علیرضا سجادپور" در نشست مطبوعاتی افزود: هدف از برگزاری این کنفرانس بررسی فرصت‌های اشتغال- زایی ، درآمدزایی و فقر زدایی در مسیر توسعه صنایع دستی و بررسی راه‌های بسط و گسترش این فرصت‌ها از طریق ارتباط بین گردشگری و صنایع دستی است.

"شناسایی اهمیت صنایع دستی محلی در توسعه گردشگری و اهمیت گردشگری به عنوان عاملی برای حفظ واحیا صنایع دستی سنتی، بررسی مطالعات موضوعی تولید و روش‌های بازاریابی صنایع دستی مرتبط با گردشگری را می‌توان از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس بین‌المللی برشمرد."
رییس ستاد کنفرانس بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: این کنفرانس با همکاری سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)وابسته به سازمان ملل و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران (ICHTO) برگزارخواهد شد.

وی تصریح کرد: در این کنفرانس بیش از یکصد نفر از چهره‌های شاخص و نخبه صنعت گردشگری از 40 کشور ، 15 نفر از وزرای کشورهای مختلف و رییس سازمان میراث جهانی و معاونان وی حضور یافته و با جنبه‌های مختلف طبیعی، تاریخی و گردشگری ایران آشنا می‌شوند.

وی یادآورشد: تاکنون از 18 سخنران و کارشناس برجسته گردشگری از کشورهای فرانسه، انگلیس، آمریکا، چین، کره، شیلی، اندونزی، تایلند و مراکش و برخی مقامات رسمی برای شرکت در این کنفرانس دعوت شده است.

وی افزود: به منظور انعکاس هر چه بیشتر این کنفرانس در سطح جهانی، 16 اردیبهشت ماه یک گروه از خبرنگاران خارجی فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی به ایران سفر کرده و ضمن بازدید از شهرهای یزد ، شیراز، اصفهان و کاشان گزارش‌ها و اخباری از ایران را در رسانه‌های کشور خود منعکس خواهند کرد.

سجادپور خاطرنشان کرد: در روز افتتاحیه این کنفرانس نمایشگاه بزرگ صنایع دستی با بیش از 40 غرفه عرضه و فروش آثار صنایع دستی در محل کاخ گلستان گشایش می‌یابد.

وی بیان کرد: در حاشیه برگزاری این کنفرانس همچنین نمایشگاهی با عنوان "سنت و تجدد در صنایع دستی" در گالری تهران دانشگاه تهران و نمایشگاه عکس گردشگری و صنایع با شرکت 25 عکاس برجسته در فرهنگسرای ملل، هنر و سالن اصلی مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

وی، برپایی غرفه‌هایی از تمبرهای صنایع دستی، سکه‌ها و زیور آلات الهام گرفته از صنایع دستی و نشریات اختصاصی حوزه گردشگری و اجرای پرفورمانس هنرمندان رشته تئاتر با الهام از شخصیت‌های اساطیر ایران را از دیگر برنامه‌های جنبی این کنفرانس عنوان کرد.

به گفته سجادپور، در پایان این کنفرانس ، میهمانان خارجی در تور یک روزه به استان اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام سفر کرده و از آثار تاریخی و طبیعی این استان دیدن می‌کنند.
منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب