English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 بیش از دو هزار و 700 ناشر در نمایشگاه کتاب شرکت می‌کنند
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۵
نوزدهمین نمایشگاه‌بین‌المللی کتاب با شرکت دو هزار و 754 ناشر داخلی و خارجی و با حضور رییس جمهوری در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش می‌یابد.

" احسان‌الله حجتی " رییس نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران گفت : این تعداد ناشر شامل یک هزار و 809 ناشر داخلی و 945 ناشر خارجی است.

وی افزود : یک هزار و 158 ناشر به صورت مستقیم و 651 ناشر از طریق نمایندگان خود در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب شرکت می‌کنند.

حجتی اظهار داشت: ناشران داخلی در فضایی حدود 16 هزار متر مربع، بیش از 123 هزار عنوان کتاب را در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

به گفته حجتی، در نمایشگاه امسال، 305 ناشر از تهران و 855 ناشر از شهرستان ‌ها شرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در بخش ناشران خارجی نیز 66 کشور از جمله کشورهای آفریقایی ، آمریکای لاتین و برخی کشورهای اروپایی و آسیایی 150 هزار عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف عرضه خواهند کرد و این در حالی است که سال گذشته 55 کشور در نمایشگاه حضور داشتند.

حجتی یادآورشد: 15 اتحادیه و سازمان بین‌المللی از دیگر میهمانان خارجی شرکت‌کننده در این نمایشگاه هستند.

وی سپس ادامه داد: در بخش بازار جهانی کتاب نیز، 200 میهمان خارجی نیز به منظور تعامل ناشران داخلی و خارجی در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

حجتی گفت: از مجموع تعداد کتاب‌های خارجی نمایشگاه امسال  5/67 درصد چاپ نخست هستند که حدود 90 درصد آنها در حوزه علوم انسانی به شمار می‌آیند.

وی تصریح کرد: همزمان با برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، هفتمین دوره نشر الکترونیک نیز برگزار خواهد شد.

حجتی گفت: بیش از 160 ناشر الکترونیک در فضایی افزون بر یک هزار و  160 متر مربع، چهار هزار عنوان محصول جدید خود را در بخش اطلاع رسانی عرضه می‌کنند.

"این میزان محصولات در مقایسه با سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است." رییس نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه داد: امسال باوجود رشد 20 درصدی عنوان کتاب‌های بخش داخلی، فضای نمایشگاهی در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته که این امر مشکلات بسیاری را برای ناشران و مسوولان ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: کتاب‌های عرضه شده در نمایشگاه امسال در بخش کتاب‌های دانشگاهی 10 درصد و در بخش کتاب‌های عمومی نیز پنج درصد رشد داشته است.

حجتی در پایان اظهار داشت: امسال سعی شده از تشکل‌های مختلف از جمله اتحادیه تعاونی‌های ناشران ایران بهره گرفته شود.

"محمدرضا وصفی" مدیر بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران نیز در این نشست گفت: امسال 500 هزار جلد کتاب در قالب 50 هزار عنوان در بخش خارجی با یارانه دولتی به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اظهار داشت: عنوانهای تمام کتاب‌ها در رشته‌های مختلف در مقایسه با سال گذشته در مجموع 61/67 درصد رشد یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سیاست دولت حضور گسترده ایران در بازار جهانی است، در نمایشگاه امسال حدود 600 مترمربع فضا به ناشران داخلی اختصاص داده شده تا ناشران بهترین کتاب‌های خود را برای فروش در اختیار خریداران خارجی قرار دهند.

"اصغر امیرنیا" مدیر بخش جنبی و فعالیت‌های فرهنگی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز گفت: در بخش جنبی، با توجه به اینکه امسال به نام پیامبر اعظم (ص) نامگذاری شده است، تمام فعالیت‌های فرهنگی در این راستا انجام خواهد شد.

وی یادآورشد: در بخش سرای اهل قلم حدود 25 نشست با حضور اندیشمندان و با محوریت پیامبر اعظم (ص) و نهضت کتابخوانی برپا می‌شود.

امیرنیا افزود: در قسمت آثار مکتوب نیز هزار و 100 عنوان کتاب، 500 عنوان پایان نامه، 20 مقاله و 50 نرم‌افزار به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اظهارداشت: برگزاری نمایشگاهی از 250 اثر هنری در رشته‌های خوشنویسی، نقاشی خط، عکس، کاریکاتور و صنایع دستی و تعدادی نسخ خطی مکتوب و سکه‌هایی که در زمان پیامبر اسلام (ص) ضرب شده دیگر بخش‌های جنبی نمایشگاه را شامل می‌شود.

امیرنیا یادآور شد: برپایی ماکتی از حرم نبوی، اجرای تئاتر خیابانی، اقامه اذان توسط دانش‌آموزان، برگزاری سرگرمی‌های متنوع برای کودکان، برگزاری مسابقه‌های مختلف از جمله کتاب از نگاه عکاسان، کتاب و هولوکاست از نگاه کاریکاتوریست‌ها از دیگر برنامه‌های بخش جنبی نمایشگاه کتاب است.

"مجید حمیدزاده" عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز گفت: در زمان حاضر 70 هزار مترمربع برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران آماده شده که از این میزان 45 هزار مترمربع آن فضای نمایشگاهی است.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه 20 نهاد خدمت رسانی به ویژه شورای شهر تهران، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، نیروی انتظامی، شرکت اتوبوسرانی، سازمان تاکسیرانی، ستاد پیشگیری ازبحران، آتشنشانی، شهرداری، اورژانس و هلال احمر آماده ارایه خدمات به بازدیدکنندگان هستند.

به گفته حمیدزاده، در مدت برپایی نمایشگاه کتاب، 400 دستگاه اتوبوس از هفت پایانه شهری و 65 دستگاه تاکسی وظیفه حمل و نقل بازدیدکنندگان را بر عهده دارند.

وی یادآورشد: افزایش تعداد توقفگاه‌های خودرو، 150 باب ایستگاه خدمات رفاهی، پنج پایگاه پستی و چهار نمازخانه در فضای باز از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده برای بازدیدکنندگان است.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب 13 تا 23 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب